Walka o siebie

Czy każdy z nas ma w swoim życiu jakiś cel? Tak naprawdę ciężko znaleźć odpowiedź na takie pytanie. Niby wydaje się ono łatwe, ale kiedy przychodzi co do czego, to jednak ciężko nam na nie odpowiedzieć. Zawsze musimy pamiętać o tym, że każdy z nas jest coś wart. Nieważne w jakim środowisku na co dzień żyje i z jakimi ludźmi przyjdzie mu się spotykać – każdy z nas jest ważny. Czy tak samo było z bohaterką książki pt. “Gambit królowej” Waltera Tevisa?

Fenomenalna książka

Czy amerykański autor był świadom tego, jaką książkę wypuści na rynek? Fenomenalną. Dzisiaj Tania Książka – Gambit królowej można określić w ten właśnie sposób. Tevis zmarł w 1984 roku. Za swojego życia cieszył się sławą, ale bardziej, jeżeli chodzi o naukę. Teraz jego książka została na nowo odkryta i cieszy się ogromną popularnością. Na tyle, że na jej podstawie został nakręcony serial, który emitowany jest w stacji Netflix. W pierwszej kolejności lepiej sięgnąć po książkę, dzięki której można poznać Beth Harmon. Dziewczynka ma osiem lat, kiedy trafia do sierocińca. Jeszcze nie wie, że z jednej strony będzie to dla niej droga do własnego szczęścia, a z drugiej strony – prawdziwe piekło na ziemi. W tym oto miejscu dziewczynka odkryła, czym są zielone pigułki, które powodują przyjemne otępienie. Wszystko przez to, ze opiekunowie zawsze dawali dzieciom takie pigułki, aby te były bardziej spokojne. Dziewczynka nawet nie zdawała sobie sprawy, że idzie się od nich tak łatwo uzależnić. Nawet w dorosłym życiu nie mogła się od nich oderwać.

Szachy moja miłość

Beth była szczęśliwa, kiedy odkryła szachy. Wszystko to stało się za sprawą woźnego, który w piwnicy sierocińca zaczął ją uczyć gry. Okazało się, ze dziewczynka jest niezwykle pojętną uczennicą. To, czego inni uczyli się latami, ona łapała w mig. Nawet jej nauczyciel był zachwycony jej geniuszem. Dziewczynka nie zapomniała o swojej pasji i już niedługo zaczęła występować w lokalnych, krajowych, a nawet światowych turniejach. W takich miejscach, gdzie do tej pory wstęp mieli tylko mężczyźni. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, że tak młoda osoba jest w stanie sobie z tym poradzić. Tylko, że ta historia nie do końca jest szczęśliwa, ponieważ Beth była uzależniona od pigułek. Pasja nie mogła współgrać z uzależnieniem. Ta książka to opowieść o marzeniach, które zostały zaprzepaszczone, ale nie z winy samej Beth. Przecież gdyby nie opiekunowie, to dziewczynka nawet nie pomyślałaby o tym, żeby takie zielone pigułki kiedykolwiek brać.

Zdjęcie utworzone przez stockking - pl.freepik.com